Leczenie
          psychozy

O stronie

Psychoza to słowo pochodzące od greckiego psyche – dusza i osis – szaleństwo. Tym samym najprostszym wytłumaczeniem tego schorzenia jest szaleństwo duszy/umysłu. Nazwa ta dość dokładnie opisuje stan pacjentów, u których stwierdzona została psychoza. Często żyją oni we własnym świecie lub wplatają różne rzeczy do codziennego życia przyjmując je za rzeczywistość. Chorzy u których stwierdzono zaburzenia psychotyczne mają częstokroć różnego rodzaju wizje i halucynacje, które są dla nich równoznaczne z rzeczywistością. Omawiając psychozy bardzo ważne jest stwierdzenie, że wszelkie zaburzenia określane tym mianem są wynikiem złej pracy umysłu, a nie uszkodzenia nerwów.

Mówiąc o psychozie należy również podkreślić, że nie jest to stricte jednostka chorobowa, a raczej zbiór objawów mogących towarzyszyć innym chorobom lub powstawać w skutek np. nadużywania alkoholu czy narkotyków.

Psychoza pociąga za sobą wiele skutków związanych przede wszystkim z życiem społecznym. Chory nie zdając sobie sprawy z tego, co jest rzeczywistością, a co wytworem jego wyobraźni zachowuje się nieracjonalnie przez co bywa niebezpieczny dla najbliższego otoczenia. Dlatego też bardzo ważne jest, aby był dobrze zdiagnozowany i leczony.

Ta strona powstała z myślą o wszystkich, którzy na co dzień borykają się z problemem psychozy u siebie lub swoich najbliższych. Mamy nadzieję, że rozwieje on wiele wątpliwości i pomoże przywrócić równowagę w codziennym życiu.